ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6398419
*
nr 639 8419
Spegel
sent 1800-tal, höjd: 46
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2010
kl 18:58:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 21:14:07
1
100 kr
10/5 14:10:10
2
200 kr
10/5 14:10:17
3
350 kr
10/5 14:15:22
2
300 kr
10/5 14:16:45
2
400 kr
10/5 15:23:13
3
500 kr
10/5 16:24:57
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 639 8419
Spegel
sent 1800-tal, höjd: 46
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 21:14:07 | 1 | 100 kr |
10/5 14:10:10 | 2 | 200 kr |
10/5 14:10:17 | 3 | 350 kr |
10/5 14:15:22 | 2 | 300 kr |
10/5 14:16:45 | 2 | 400 kr |
10/5 15:23:13 | 3 | 500 kr |
10/5 16:24:57 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.